Gæk, gæk, gæk…

Mit navn er blevet væk!

Mit navn det står med ….. …… pas på det ikke stikker!

Kære Medlemmer

 

Her hos Toluna er vi i rigtig forårshumør, og vi har en masse sjove og spændende undersøgelser du kan deltage i. Derudover har vores medlemmer også skabt en masse gode afstemninger og meningsemner. Se bla.: Hvad var dit hadefag i folkeskolen?? og er der nogle fag i bare synes der burde fjernes??, Hvad synes du om det sidste nye om at det skal være forbudt at ryge på offenlig vej, eller Hvor køber du normalt ind? Vælg gerne flere svar. Som i kan se er der noget for enhver smag.

 

Eller hvad med at skabe jeres egne afstemninger og meningsemner? De kan handle om alt fra påsketraditioner, til forår, til dagligdagen eller noget helt andet. For at skabe en meningsmåling så klik på ”Opret” og vælg derefter ”Opret en afstemning” eller ”Opret et meningsemne” og følg instruktionerne. For flere detaljer om hvordan man skaber godt indhold på Toluna, så se vores Tutorial.

Her fra Toluna vil vi gerne ønske alle vores medlemmer en rigtig god påske!

 

Vi ses på hjemmesiden,

Mvh. Tolunaholdet

%d bloggers like this: